piruety.net
Podziel się na facebooku

Taniec: Bachata

napisał w wtorek 9.02.2010 w kategorii Taniec

Bachata to taniec, który powstał na wiejskich terenach Dominikany. Jest to taniec zmysłowy i romantyczny, tańczony do piosenek przede wszystkim o złamanym sercu. Wywodzi się z dominikańskiego bolero zmieszanego z tradycyjnymi latynoskimi i karaibskimi rytmami.

Za twórcę tego gatunku muzyki można uznać José Manuel Calderón, który w 1961 roku nagrał pierwszego singla z bachatą. Jednak dopiero w latach 90tych XX wieku, gdy zamieniono w muzyce hiszpańską gitarę akustyczną na jej elektryczny odpowiednik, bachata zyskała rozgłos międzynarodowy.

W muzyce bachaty możemy usłyszeć trzy rodzaje gitary, bongosy, guira (dominikański odpowiednik marakasów) i oczywiście wokalistę. Jak w większości latynoskiej muzyki, prym wiodą tu mężczyźni.

Jeśli chodzi o sam sposób tańca, bachatę tańczymy w parach, bardzo blisko siebie, zaciskając nasze uda na udach partnera/partnerki. Ręce splatają się w fantazyjnym trzymaniu. Tańczymy nisko, na zrelaksowanych kolanach. Stawiamy w ten sposób trzy pierwsze kroki w takcie, w czwartym natomiast prostujemy kolana, wolną nogą robimy tap, unosząc przy tym jednocześnie odpowiednie biodro.

Ponieważ podobnie jak salsa i merengue jest to taniec klubowy, to jakie figury, w jakim trzymaniu i z jakim temperamentem tańczymy, zależy tylko od nas, naszej partnerki/partnera i muzyki.

Podziel się :, , , , ,
Brak komentarzy dla tego wpisu...

Możliwość komentowania została wyłączona.

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza, aby przeszukać witrynę:

Wciąż nie znalazłeś? Zostaw swój komentarz albo napisz do nas, a my zajmiemy się tym!

Zobacz także!

Kilka polecanych stron...