piruety.net
Podziel się na facebooku

Relacja: Bachata z Riccardo Recanati

napisał w piątek 12.02.2010 w kategorii Warsztaty

W czwartek 11. lutego 2010 o godz. 20:00 w Kafe Jerzy w Szczecinie odbyły się warsztaty bachaty. Godzinne zajęcia poprowadził Riccardo Recanati, instruktor salsy z Włoch.

Na temat bachaty poczytasz (i posłuchasz) tutaj.

Samymi warsztatami niestety jestem trochę rozczarowany. Po pierwsze, przybyło na nie ledwie 7 uczestników (pół na pół doświadczeni tancerze i początkujący). Po drugie – miejsce takie jak Kafe Jerzy chyba jednak nie nadaje się do prowadzenia warsztatów tańca. Owszem, można zobaczyć jakie kroki stawia instruktor, jak inni tańczą… Ale bez luster nie jesteśmy w stanie określić, czy dobrze naśladujemy uczony właśnie ruch.

Sam przebieg warsztatów nie był jakiś fascynujący. Ricardo wielokrotnie przećwiczył z nami kroki choreografii składającej się z kilku kroków podstawowych, kroków z przeskokiem (na 3-i-4), twistów i kroków cha-cha-cha. Do tego drobny footwork kilka obrotów. To była chyba najnudniejsza część, ale i najdłuższa. Później przeszliśmy do tańczenia w parach, co było nieco przyjemniejsze. Ale też nie tego się spodziewałem.

Liczyłem, że przez tę godzinę dowiem się czegoś o bachacie, poznam jakieś techniki prowadzenia albo chociaż zrobiony zostanie jakiś styling. A tymczasem to była nauka kroków, a nie tańca. Osobiście uważam, że takiej choreografii, na takim poziomie, pozostawieni sami sobie (bo nie przypominam sobie, żeby Ricardo kogokolwiek poprawił) można było spokojnie nauczyć się z youtube 🙁

A i sam Ricardo Recanati nie zrobił na mnie jakiegoś niesamowitego wrażenia. Ani swoim tańcem, ani swoją osobowością, jak to było w przypadku wielu wcześniejszych warsztatach, w których miałem przyjemność uczestniczyć. No i kto to mówi do 7 osób poprzez system nagłaśniający?!

Oczywiście to moja subiektywna ocena. Jeśli macie odmienne zdanie, proszę podzielcie się nim 🙂

Podziel się :, , ,
Brak komentarzy dla tego wpisu...

Możliwość komentowania została wyłączona.

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza, aby przeszukać witrynę:

Wciąż nie znalazłeś? Zostaw swój komentarz albo napisz do nas, a my zajmiemy się tym!

Zobacz także!

Kilka polecanych stron...